Najnowsza generacja koenzymu Q10

Czym jest Ubichinol

Ubichinol to zredukowana forma koenzymu Q10.  Ubichinol jest do 8 x lepiej wchłaniany niż konwencjonalny koenzym Q10.

Ubichinion vs Ubichinol

Większość ogólnie dostępnych suplementów z koenzymem Q10 zawiera tanią formę tego enzymu, tj. ubichinon, który z trudnością jest wchłaniany przez organizm. Na etykiecie jest podane, że kapsułka zawiera pewną ilość koenzymu.  Zapewne to prawda, ale jedynie niewielka jego ilość jest wchłaniana przez organizm. Po połknięciu organizm musi dopiero przekształcić ubichinon w ubichinol – najbardziej aktywną biologicznie formę koenzymu Q10. Dopiero wtedy jest wchłaniany przez organizm.  Ta starsza forma koenzymu Q10 ma 2 podstawowe wady: jest słaba (koenzym jest przyswajany tylko w niewielkiej ilości) i droga (należy przyjmować więcej tabletek).

Ubichinol jest inny

Ze względu na to, że jest silniejszą zredukowaną formą koenzymu Q10, jest znacznie lepiej wchłaniany przez organizm. Dzięki Ubichinolowi organizm wchłania do 8 razy więcej koenzymu Q10 niż w przypadku zwykłych suplementów zawierających Q10.1 Dzięki temu przyjmując mniej kapsułek dostarczasz więcej Q10 swojemu organizmowi.
Jest też dużo szybciej przyswajany. Ubichinol ma postać żelowej tabletki. Tabletka jest łatwa do połknięcia. Żel szybko rozpuszcza się i uwalnia płynny koenzym Q10, który jest szybko i całkowicie wchłaniany przez organizm

Obecnie jest to najlepiej przyswajalna forma tego koenzymu. Stosując suplementy diety zawierające standardowy koenzym Q10 dostarczmy organizmowi tak naprawdę ubichinon, który następnie musi zostać zredukowany do ubichinolu, aby mógł zostać wchłonięty przez organizm. W tym procesie organizm traci energię na przekształcenie ubichinonu w jego przyswajalną formę i w efekcie znacznie mniej koenzymu Q10 trafia do krwiobiegu.

Stosując suplement diety w postaci Ubichinolu do organizmu trafia od razu przyswajalna forma koenzymu Q10, dzięki czemu jest on wchłaniany szybciej i bardziej skutecznie.

Copyright©2014